NIE STRZELAJ W SYLWESTRA

2018-12-27

Zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa, o nieużywanie w Sylwestra fajerwerków.
Dla wielu psów i kotów powitanie Nowego Roku z wykorzystaniem fajerwerków to duży stres, który może skończyć się ucieczką, zawałem serca, a nawet śmiercią. Odgłosy wybuchających fajerwerków wzbudzające u ludzi radość i podekscytowanie nadchodzącym nowym rokiem, u zwierząt są powodem wręcz fizycznego bólu i strachu.
Ze względu na specyfikę słuchu, zwierzęta słyszą dźwięki wielokrotnie głośniej niż człowiek. Dlatego zwierzęta w tę ostatnią noc w roku bywają skrajnie przerażone. Jedne umierają na zawał inne w panice wpadają pod samochody, ptaki rozbijają się o fasady domów. Częstym zachowaniem psów i kotów jest dezorientacja i ucieczka. Ponadto zwracam uwagę na to, że Amfiteatr w Braniewie, to miejsce które zasiedlają dziuple w drzewach nietoperze, będące pod ochroną. 
Co roku w Braniewie i okolicach z powodu odpalania fajerwerków ginie kilkadziesiąt zwierząt.
Mając na uwadze dobro zwierząt z pokazu fajerwerków zrezygnował Jurek Owsiak podczas 27 Finału WOŚP a także takie miasta jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Olsztyn, Słupsk, Białystok, Wrocław, Poznań, Sosnowiec, Będzin, Częstochowa oraz wiele innych miast w Polsce. 
Pragnęlibyśmy, aby Braniewo podobnie jak w latach poprzednich było miastem promującym humanitarne formy rozrywki. Niestety podczas sesji Rady Miejskiej radni Braniewa poparli wniosek burmistrza dotyczący powrotu organizowania Sylwestra Miejskiego z użyciem fajerwerków. 😔 
Burmistrz Braniewa zdecydował o przekazywaniu naszym dzieciom wątpliwej tradycji, jaką są fajerwerki.😒
Od czterech lat mogliśmy być dumni z uchwał burmistrz Braniewa i radnych miejskich w sprawach związanych ze zwierzętami. Razem ze zmianą burmistrza i radnych w Braniewie w zastraszającym tempie następuje regres.😡

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *